Zgodnie z raportem GUS w 2016 r. ilość przedsiębiorstwa posiadających dostęp do Internetu wyniósł 93,7%. Najwyższa wartość tego wskaźnika odnotowano w przedsiębiorstwach dużych (99,7%). Powszechny dostęp do Internetu umożliwia komunikację w sferze społecznej, kulturalnej i biznesowej. Znosząc ograniczenia czasowe i geograficzne, wpływa na sposób funkcjonowania przedsiębiorstwa.
Zgodnie z raportem o stanie świadomości zagrożeń występujących w Internecie, wykonanym przez BezpieczniejwSieci.org na zlecenie UKE, wynika, że niemal 1/3 respondentów (32%) nie posiada dużej wiedzy w zakresie ochrony komputera i danych, jednocześnie wykazując zainteresowanie poszerzeniem zasobów informacji w tym zakresie.
Blisko ¾ badanych chce wiedzieć więcej o zagrożeniach w sieci. Niemniej jednak równocześnie prawie co czwarty internauta (23%) nie jest w stanie wymienić spontanicznie żadnej metody zabezpieczeń komputera. A przecież podstawowe zasady bezpieczeństwa są powszechnie znane. Razem z PayU przypominamy najważniejsze z nich:
Jak wiadomo w przedsiębiorstwach, zwłaszcza tych dużych ciężko zadbać o bezpieczeństwo całej sieci. Bardzo ważne w tej sytuacji jest regularne uświadamianie pracowników o zagrożeniach oraz przypominanie jak przed nimi się zabezpieczać.
Wychodząc naprzeciw trudnościom na rynku pojawia się coraz więcej rozwiązań, które zapewniaj kompleksowe systemy zabezpieczeń, chroniące przedsiębiorstwa, rządy, instytucje finansowe i strony internetowe. Wchodzący w skład Datacard Group, Entrust oferuje swoje rozwiązania w ponad 150 krajach na świecie.
Sprawdzone rozwiązania
Entrust pomaga zabezpieczyć i chronić tożsamości cyfrowe, informacje oraz transakcje firm, organizacji i innowacyjnych agencji rządowych. Entrust chroni przed wyrafinowanymi zagrożeniami pochodzącymi z sieci, zwiększając efektowość działania. Rozwiązania firm są w pełni zgodne z przepisami krajowymi i międzynarodowymi.
Zaufanie Tożsamości
O bezpieczeństwie można mówić, gdy organizacje znają i ufają tożsamości osób uczestniczących w danej transakcji. Jednak obecnie zaufanie musi być rozszerzone na urządzenia i aplikacje – począwszy od telefonów komórkowych, na bankomatach czy licznikach elektronicznych kończąc.
Bezpieczeństwo z chmury
Entrust IdentityGuard Cloud to połączenie certyfikatu cyfrowego i zarządzania tożsamości, które łączy wszystkie usługi certyfikatów, narzędzia i systemy bezpieczeństwa w ramach jednej oferty w chmurze. Jest to proste w obsłudze, zaawansowane rozwiązanie do certyfikowania i zarządzania tożsamościami w całym ich cyklu życia.
Z rozwiązania Entrust skorzystało już setki firm:
Jak działa Entrust
Entrust dostarcza rozwiązania bezpieczeństwa oparte na tożsamości dla przedsiębiorstw, organizacji rządowych i instytucji finansowych, które:
- Wymagają ochrony cyfrowej tożsamości przez silne uwierzytelniania osób, urządzeń i aplikacji
- Wykorzystują urządzenia mobilne do przesyłania danych do logowania lub włączania aplikacji bezpieczeństwa
- Uwierzytelniają tożsamość do serwisów i aplikacji w chmurze
- Oferują połączenie fizycznych, cyfrowych i mobilnych uwierzytelnień przez jedną platformę
- Muszą wdrożyć zaawansowane sposoby logowania
Entrust IdentityGuard – szeroki zakres metod silnego uwierzytelniania
Entrust IdentityGuard udostępnia najszerszy na rynku zakres metod uwierzytelniania. Dzięki temu można uzyskać silniejsze uwierzytelnianie w całym przedsiębiorstwie, bez konieczności wdrażania uniwersalnego rozwiązania, które może nie spełniać indywidualnych wymagań różnych działów instytucji.
Wszechstronna, wydajna i przystępna cenowo platforma Entrust IdentityGuard umożliwia uzyskanie silnego uwierzytelniania bez wprowadzania po stronie klienta dodatkowego oprogramowania, specjalistycznego sprzętu lub znaczących zmian w czynnościach użytkownika.
Niektóre mechanizmy uwierzytelniające, jak cyfrowe certyfikaty i geolokalizacja adresu IP, nie wymagają praktycznie żadnej interakcji użytkownika.
Technologie uwierzytelniania niewymagające fizycznego nośnika obejmują: uwierzytelnianie na podstawie wiedzy, nazwę użytkownika i hasło, SMS, rozwiązania eGrid. Platforma obsługuje również tokeny programowe i jednorazowe kody dostępu (OTP) otrzymywane za pomocą urządzeń mobilnych.
Platforma Entrust IdentityGuard obsługuje również środowiska uwierzytelniania, które wymagają nośnika fizycznego — karty z kodami dostępu, USB, tokeny sprzętowe (OTP) zależne od czasu i zdarzenia oraz tokeny typu Display Card.
W efekcie zapewnia duże możliwości wyboru, elastyczność i personalizację dla pojedynczych użytkowników systemu, jak i całych organizacji.
Przedsiębiorstwa mogą wybrać sposób uwierzytelniania na podstawie typu użytkownika, oceny ryzyka i zastosowania. Metody uwierzytelniania stosowane w rozwiązaniu nie wymagają specjalistycznego sprzętu lub bezpośrednich połączeń sprzętowych z komputerem, mogą być zatem wykorzystywane na wielu platformach i w połączeniu z różnymi typami transakcji.
Certyfikaty Cyfrowe Entrust
Entrust oferuje szerokie portfolio sprawdzonych, efektywnych kosztowo certyfikatów SSL, wspieranych przez opartą na standardach technologię.
Certyfikaty SSL Standard & Advantage
Certyfikaty SSL Standard zapewniają identyfikację strony internetowej i umożliwiają 128- i 256-bitowe szyfrowanie między przeglądarkami internetowymi a serwerami WWW. Certyfikat SSL Advantage umożliwia zaawansowaną konfigurację i zapewnia większą elastyczność.
Certyfikaty SSL EV Multi-Domain
Certyfikaty SSL o najwyższym poziomie zabezpieczeń. Dedykowane dla dużych i prestiżowych instytucji oraz wszelkich organizacji przetwarzających dużą ilość danych wrażliwych, jak instytucje finansowe i ubezpieczeniowe czy placówki medyczne. Potwierdzeniem pozytywnej weryfikacji jest zielony kolor wyświetlany w pasku przeglądarki.
Certyfikaty SSL Wildcard
Główną zaletą certyfikatu Wildcard jest ochrona nie tylko głównej domeny, ale również wszystkich wchodzących w jej skład subdomen. Na przykład certyfikat Wildcard wystawiony dla *.domena.pl, będzie obejmował adresy: pierwsza.domena.pl, druga.domena.pl, itd.
Certyfikaty UC Multi-Domain
Zapewniają one większą elastyczność wspierając produkty Unified Communications (UC), jak Microsoft Exchange Server 2007 i Microsoft Office Communications Server 2007, a także obsługę wielu domen za pomocą jednego certyfikatu – bez utraty kontroli bezpieczeństwa.
Certyfikaty urządzeń mobilnych
Przejrzyste zabezpieczenie i zarządzanie cyfrowymi certyfikatami na urządzeniach mobilnych w celu zabezpieczenia tożsamości i transakcji, bezpieczny dostęp do sieci korporacyjnych i poczty elektronicznej.
Certyfikaty Adobe CDS
Certyfikaty pozwalają organizacjom podpisywać cyfrowo pliki Adobe PDF. Odbiorcy mogą czuć się bezpieczniej, widząc wizualny wskaźnik zaufania, weryfikujący kto opublikował dokument i czy został zmieniony.
Certyfikaty kodu
Pomaga zabezpieczyć legalne oprogramowanie przed zmianą kodu. Certyfikat pozwala użytkownikom na uwierzytelniania źródła i sprawdzenie zawartości integralności kodu oprogramowania pobieranego z Internetu.
Certyfikaty bezpieczeństwa poczty elektronicznej
Zapewniają osobom prywatnym i organizacjom szyfrowanie oraz cyfrowe podpisywanie komunikacji i przesyłanych wiadomości.
Skontaktuj się z nami już dziś i poczuj się bezpiecznie w sieci!
Źródła: uke.gov.pl, stat.gov.pl, veracomp.pl, socialpress.pl